پودر تصفیه آب

پودر تصفیه آب که اسم علمی آن polyacrylamide(پلی اکریل آمید)است به صورت اورجینال توسط این گروه وارد وبه صورت اورجینال به فروشندگان تحویل داده میشود. پودر تصفیه آب صنعتی پیشرو سازش HIMAX در دو نوع وارد میشود :
کد ۷۵۶ : کاربردی برای شن شویی و موزاییک سازی 
کد ۵۵۶ : کاربردی برای سنگبری ها و این پودر قوی است
گروه سازش دارای شرکت تجاری در چین می باشد  و بااستانداردهای اروپایی مشغول به کار هستند این گروه این پودررا هم بصورت نقد وهم بصورت اعتباری به فروش میرساند واین پودر را به قیمت روز در هر کجای ایران تحویل میدهد.

 

اطلاعات فنی پودرهای تصفیه آب :

پودر تصفیه آب صنعتی HIMAX در دو شماره ۵۵۶ و ۷۵۶ وارد کشور می شود که هر کدام از آن دارای کاربردهای مخصوص به خود را دارا میباشد .
این پودر باید در جای خودش استفاده شود به طور مثال سنگ گرانیت با الماس گرانیت بریده و ماربل با الماس خودش ٔ‌ٰ: پودر تصفیه آب هم این چنین حالتی دارد

پودر 556 : بهتر است در فصل زمستان از این پودر استفاده شود . پودر تصفیه آب با ابن کد قوی و بدون ناخالصی می باشد و کاربردی برای سنگبری ها است .
پودر 756 :  این پودر بسیار مناسب و کاربردی برای صنایع شن شویی و موزاییک سازی می باشد .

با توجه به بحران آب و نبود کافی آن برای کارخانجات، از جمله

- کارخانجات سنگبری

- موزائیک سازی

- شن و ماسه شویی

که نیاز به آب فراوان جهت انجام عملیات خود دارند گروه پیشروسازش (HIMAX)  با ارائه پودر تصفیه آب مرغوب به شرکت ها و کارخانجات تولیدی توانسته است مشکل آنها را در زمینه تصفیه آب حل کند و به این کارخانجات کمک می کند که فعالیت آن ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد .

از دیگر موارد استفاده از فولوکلانت یا پودر تصفیه آب صنعتی :
-پالایشگاه ها 
-چاه های نقت 
-صنایع و کارخانجات کاغذ سازی 
-زغال سنگ 
کاربرد این پودر در این صنایع جهت لخته کردن و ته نشین کردن آب می باشد.


پودر تصفیه آب صنعتی ارائه شده توسط بازرگانی پیشروسازش HIMAX جهت شیرین کردن آب برای
 مصارف صنعتی نیز کاربرد دارد .توجه داشته باشید برای شناسایی این پودر با پودر های کپی برداری شده به علامت برند ما به نام SH که روی آن چاپ شده توچه نمایید همچنین میتوانید شماره تلفن ها و آدرس کارخانه ها را کنترل نمایید تا از اصل بودن این پودر اطمینان پیدا کنید .

نحوه تشخیص پودر تصفیه آب غیر اورجینال :

بدون مشخصات ضروری (مانند آدرس سایت یا تلفن یا آدرس کارخانه) و همچنین فاقد علامت های استاندارد می باشد .

این پودر بدلیل مصرف آن در آب و شیمیایی بودن ؛ درج موارد بالا بر روی بسته بندی آن ضرورت دارد . همچنین این پودر باید آنالیزم داشته باشد.

پودر تصفیه آب را اگر مزه کنید تقلبی آن مزه شور یا شیرین دارد ولی اصلی آن مزه تلخ و خنثی دارد .


برای اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید .

 

فلوکولانت ( پلی اکریل آمید POLYACRYLAMIDE یا پلی الکترولیت - PAM ) چیست؟

پلی اکریل آمید POLYACRYLAMIDE ( PAM ) ماده ای سفید رنگ ؛ جامد ؛ بلوری و بی بو یک منعقد کننده شیمیایی است که مهمترین کاربرد آن در فرایند جداسازی ذرات جامد از مایع است که موجب تسهیل و تسریع فرایند ته نشینی ذرات جامد معلق در مایع می شود.
( پلی اکریل آمید POLYACRYLAMIDE- PAM ) یا همان فولوکلانت در تسهیل فرایند تصفیه پساب و به دست آوردن آب زلال نقش اساسی دارد و بدین صورت است که پس از حل شدن فلوکولانت ( پلی اکریل آمید POLYACRYLAMIDE- PAM ) در پساب ، این منعقد کننده با خنثی کردن بار الکتریکی عمدتا منفی ذرات پالپ موجود در پساب باعث برخورد آنها با یکدیگر و متراکم تر شدن و حجیم تر شدن آنها شده که اصطلاحا به این عملکرد فلوک شدن گفته می شود و ادامه این زنجیره طولانی تشکیل شده به وسیله فلوکولانت در فاز مایع ، موجب به دام افتادن بیشتر ذرات ریز دانه و تشکیل ذرات بزرگ و حجیم فلوک شده که نهایتا ته نشینی سریعتر ذرات جامد را در بر خواهد داشت. ( پلی اکریل آمید POLYACRYLAMIDE- PAM پودر تصفیه اب) حل شده در مایع که باعث این ته نشینی می شود .
مایع زلال شده و پالپ غلیظی را حاصل خواهد کرد که در واقع همان نتیجه دلخواه استفاده از فلوکولانت است. به زبان ساده از فلوکولانت در صنعت جداسازی جامد از مایع استفاده می شود.

پلی الکترولیت SH HIMAX، پلی اکریل آمید POLYACRYLAMIDE، فلوکولانت آنیونی، پودر تصفیه آب ، فلکولانت ، منعقد کننده پلیمری باعث ته نشین نمودن سریع آب گل های تولیدی در فرایند برش و ساب سنگ و موزاییک سرامیک و... میشود. کارخانجات ذغال شوئی وکارخانه ارد وکارخانه کمپوت سازی و کاغذ سازی ماسه شوئی برای جدا نمودن ذرات معلق گل و لای از آب و بازگرداندن سریع آن به چرخه تولید آن را عرضه می کنند.

موارد استفاده از این پودر :
1-در کارخانه هایی که حوض دارند استفاده می شود
2- در کارخانه هایی که فیلترپرس دارند استفاده می شود

باید توجه داسته باشید که نحوه مصرف این پودر در حوضچه و فیلترپرس تفاوت دارد .

جهت استفاده از این پودر در حوضچه ها باید از آب ولرم (آبی که دمای آن از ۲۵ درجه به بالا باشد) استفاده کرد
و برای مصرف این پودر در زمستان جهت تزریق به فیلترپرس باید از محیط گرم استفاده کرد .


 

کاربرد پلی الکترولیت انیونی

پلی الکترولیت انیونی یا پلی آکریل آمید آنیونی در میادین نفتی می تواند رئولوژی تزریق آب را تنظیم کند، ویسکوزیته مایع جابجایی را افزایش دهد، کارایی پخش جابجایی مایع را بهبود بخشد، نفوذ آب به بخش های پایینی چاه را ممکن می سازد و منجر می شود که آب و روغن با فشار ثابت جریان باشند. تزریق هر تن پلی الکترولیت انیونی فلوکولانت آکریل آمید می تواند به جمع آوری 150-100 تن نفت خام اضافی کمک کند. به عنوان افزودنی در دوغاب حفاری در اکتشاف، توسعه و زمین شناسی میادین نفتی، حفاظت از آب و اکتشاف زغال سنگ کاربرد دارد و می تواند نرخ حفاری و طول حفاری را افزایش دهد و زمان تبادل حفاری را کاهش دهد.
اما یکی از مهم ترین کاربردهای پلی الکترولیت انیونی( پلی آکریل آمید آنیونی )در تصفیه آب و پساب می باشد. پلی الکترولیت انیونی (پلی آکریل آمید) در تصفیه پساب های صنعتی، به ویژه پساب های حاوی ذرات معلق درشت و با غلظت بالا و بار مثبت در آب pH اسیدی یا حتی بازی کاربرد دارد. پلی الکترولیت انیونی یا پلی آکریل آمید برای تصفیه میکند به ویژه در پساب واحدهای فولاد و آهن، کارخانه آبکاری فلزات، متالورژی و شست و شوی زغال سنگ بسیار موثر است.

 

روش استفاده از پلی الکترولیت ها در تصفیه آب

نکته حائز اهمیت استفاده ی صحیح از پودر تصفیه آب صنعتی HIMAX می باشد زیرا استفاده نادرست از آن باعث ایجاد خسارات زیادی برای شرکت یا صنعت مصرف کننده می شود .
بسیار مهم است که هنگام استفاده پلی الکترولیت(پلی اکریل آمید)به خوبی پخش شود در غیر این صورت ممکن است خودش تجمع کند و زمان حل شدن آن در آب و فرایند ته نشینی طولانی تر میشود. برای دستیابی به سرعت انحلال بهتر می تواند دمای آب را حداکثر تا 20 درجه سانتی گراد افزایش داد. برای افزایش انحلال می توان از همزدن استفاده کرد ولی همزدن با دور بالا منجر به شکست زنجیرها و تجزیه ماده می شود.
چنانچه از این پودر به روش نادرست استفاده شود علاوه بر اینکه به درستی آب را تصفیه نمی کند ؛ باعث مصرف زیادتر و تقبل هزینه بالاتر برای مصرف کننده می باشد.

                                                                     

لازم به ذکر است قطره نارنجی رنگ حک شده بر روی جلد بسته بندی ؛ نماد گل آلود بودن آب می باشد و قطره آبی نماد تمیز بودن آب می باشد . در نتیجه کنار هم قرار گرفتن این دو قطره به معنی تبدیل آب گل آلود به آب تمیز می باشد .

 


 

 


برای تکمیل اطلاعات می توانید با گروه فروش حرفه ای بازرگانی پیشروسازش در ارتباط باشید .

 

جهت پاسخگویی به پرسش ها و سفارشات شما :

09131111803

 

031-33801483