پودر تصفیه آب صنعتی (فلوکولانت)

 

پودر تصفیه آب صنعتی، با نام های علمی پلی اکریل آمید ((Poly Acrylamide و فلوکولانت شناخته می شود. فلوکولانت از بیست میلیون مولکول تشکیل شده است و یک ماده ی خالص،سفیدرنگ، جامد، بلوری و بدون بو می باشد.
 
پودر تصفیه آب، یکی از ماده های پرکاربرد کارخانه های صنعتی است که بصورت محلول در آب بکار می رود. این پودر به پاکسازی و تصفیه آب حوضچه های صنعتی یا فیلترپرس، در ته نشین کردن گِل و ناخالصی های درون آب کمک کند.
 
خرید پودر تصفیه آب با کیفیت (فلوکولانت)
 
واردات پودر تصفیه آب صنعتی HIMAX، به صورت اورجینال توسط شرکت تولیدی بازرگانی پیشرو سازش انجام می گیرد. کارخانه ی این پودر در چین قرار دارد و دارای استانداردهای بین المللی می باشد. پودر فلوکولانت HIMAX در دو کد SH5 و SH7 عرضه می شود.
پودر SH5، پودر قوی و بدون ناخالصی، جهت استفاده در سنگبری ها و مناسب فصل های سرد و گرم است و پودر SH7، بسیار مناسب و کاربردی برای کارخانه های شن و موزاییک سازی است.
 
پودر فلوکولانت HIMAX در بسته بندی کیسه های 25 کیلویی عرضه می شود و دارای نماد های قطره ی قرمز و آبی رنگ است.
قطره قرمز رنگ، بر روی جلد کیسه نماد گِل آلود بودن آب است و قطره آبی رنگ، نماد تمیز بودن آب است و کنار هم قرار گرفتن این دو نماد به معنی تبدیل آب گِل آلود به آب تمیز می باشد.
شرکت پیشرو سازش، پودر تصفیه آب را به قیمت روز و به صورت نقد و اعتباری در سرتاسر کشور عرضه می‌کند.

 
 

نحوه استفاده از پودر تصفیه آب صنعتی :

جهت مصرف پودر تصفیه آب صنعتی (فلوکولانت) در حوضچه ها و مخازن ، باید از آب ولرم (دمای ۲0 درجه به بالا) و برای مصرف در زمستان باید از محیط گرم استفاده کرد که لوله ها برای تزریق به فیلترپرس یخ نزده نباشند.
تزریق پودر فلوکولانت به مخزن بصورت نمک پاش یا بذر، پاشیده شود که به آرامی در آب حل شود.)توصیه می کنیم تزریق با دستگاه انجام شود.)
برای افزایش انحلال می توان از همزن اتوماتیک استفاده کرد اما توجه کنید که مخلوط کردن با دور بالا منجر به تجزیه ی ماده می شود.
هشدار : اگر پودر به یکباره (بصورت دسته ای) و به مقدار بالا تزریق شود، کامل حل نمی شود و به شکل ژله ای یا تکه تکه در آب خود را نشان می دهد .


پودر تصفیه آب در صنایع

با توجه به بحران و کمبود آب برای صنایع، از جمله کارخانجات سنگبری، موزائیک سازی، شن و ماسه شویی، که نیاز به آب فراوان جهت انجام عملیات خود دارند، شرکت بازرگانی پیشروسازش (HIMAX) با ارائه ی فلوکولانت به شرکت ها و کارخانجات تولیدی توانسته است مشکل آن ها را در زمینه ی تصفیه آب حل کند.
 
 
 
 
 
 

کاربردهای پودر تصفیه آب صنعتی

 

فلوکولانت در تصفیه فاضلاب :
 
وجود ذرات کلوئیدی، شامل چربی و روغن ها و جامدات سبک، یکی از بزرگترین دغدغه ها در تصفیه ی فاضلاب است .روش های مختلفی برای حذف این مواد توصیه شده است که می توان به استفاده از پودر تصفیه آب یا فلوکولانت اشاره کرد.
فلوکولانت در کاغذسازی :
پودر تصفیه آب (پلی اکریل آمید)، در صنعت کاغذسازی به علت کمک به چسبندگی و حفظ الیاف و رنگدانه ها تاثیر به سزایی دارد.
فلوکولانت در کشاورزی :
پودر تصفیه آب (پلی اکریل آمید)، در صنعت کشاورزی جهت افزایش کیفیت و بازدهی در تراکم خاک، ریشه زایی عمقی، افزایش استحکام محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.
این پودر به کاهش هزینه های آبیاری، نگهداری گیاهان و جلوگیری از افت کیفیت خاک، به صنعت کشاورزی کمک می کند.
فلوکولانت در لوازم آرایشی:
در این صنعت از پلی اکریل آمید برای عامل تثبیت و متصل کننده در محصولات لوسیون و دیگر موارد لوازم آرایشی استفاده می شود. میزان غلظت این ماده بسیار اهمیت دارد و میزان مصرف مشخص شده است.
فلوکولانت در صنعت معدن:
پودر تصفیه آب (پلی اکریل آمید)، به جداسازی جامد از مایع در استخراج و فرآوری مواد معدنی مثل زغال سنگ، طلا، نقره، مس، آهن ... و سایر مواد معدنی کمک می کند.
سایر کاربردهای فلوکولانت:
  • در صنعت قند (انعقاد جامدات و کلوئیدهای معلق)
  • در صنعت فولاد (جداسازی جامدات، روغن ها و اکسیدهای نامحلول)
  • صنعت پتروشیمی (حذف رنگ، مواد معلق و کلوئید)
 
 
 
 

نحوه ی استفاده پودر تصفیه آب در صنعت سنگ

پودر تصفیه آب در صنایع سنگبری و شن و ماسه به دو صورت انجام می پذیرد
1-فیلتر پرس و فیلتر
2-حوض ها و حوضچه ها
مصرف در فیلتر و فیلترپرس ها به یک سبک می باشد که اولین مرحله باید سیلوهای آب و مقدار آن را بررسی کرد که گردش آب چه مقدار در جریان است.
برای مثال اگر 200 هزار لیتر آب در سیلو داریم باید در همزن از نیم درصد (کمترین) و 2 درصد (بیشترین) آب تمیز موجود باشد، همچنین باید از تمیز بودن همزن و بدون جرم گرفتگی آن اطمینان حاصل کرد.
 
درون مخزن از همزن و تزریق کن اتوماتیک باید استفاده شود و دقت کنید که مواد بیش از حد تزریق نشود که باعث ژل شدن مواد در مخزن و لوله ها می شود.
در زمان خاموش کردن کارخانه باید مخزن همزن خالی و با آب تمیز شسته شود تا هنگام روشن کردن آن لوله ها دچار گرفتگی نشوند.
 
توجه داشته باشید پودر تصفیه آب HIMAX 100 درصد خالص است پس باید مقدار پودر و آب کنترل شوند. با مصرف بی رویه ی پودر تصفیه آب یا مقدار کم آب، پودر به حالت ژله در می آید. کافیست که لوله ها را کنترل کرده و تزریق پودر را متوقف و آب تمیز را تزریق کنید تا ژل آن تمام شود.
 

نکات استفاده فلوکولانت در صنعت سنگ و شن:

·        هر چه مخزن حوضچه و فیلتر بزرگتر باشد برای تصفیه آب بهتر است.
·        ورود آب و تزریق پودر باید توسط اپراتور تنظیم شود.
·        فاصله بین تانک آب تا حوض باید 10متر باشد.
·        حداقل از آب 20 درجه به بالا استفاده شود.
·        مدت زمان همزدن پودر باید 15 دقیقه باشد تا کامل حل شود.
 
 
 

مضرات پودر تصفیه آب تقلبی در سنگبری ها

 
کارخانجاتی که از پودر تصفیه ی آب بنا به هردلیلی استفاده نمی کنند و یا بجای آن از نمک و نشاسته استفاده کنند :
·        این نمک و نشاسته فرآیند ساب و صیقل سنگ را از بین می برد.
·        باعث زنگ زدگی و پوسیدگی دستگاه های تولید می شود.
·        مصرف الماس برش را زیاد می کند.
·        آب کارخانه را شور و لکه های سفید روی سنگ و موزاییک ایجاد می کند.
·        فیلترپرس و پمپ ها و دستگاه ها را از بین می برد.
 
 
 
 
 
 
 

استفاده از پک در تصفیه ی حوضچه و فیلترپرس

پک (PAC) یک ماده ی زرد رنگ پودری می باشد که برای تمیز کردن آب و داخل مخزن ها استفاده می شود. این پودر به همراه فلوکولانت به نسبت 1 به 3 استفاده می شود. این ماده باعث می شود که ذرات قلیایی، اسیدی و مولکول های ریز و همچنین گِل و لای از آب جدا شوند و به پاکسازی آب کمک می کند.